„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestycja w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
InConventus Group Sp. z o.o. informuje, że w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, Plan operacyjny na lata 2022-2023, jako Partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich realizuje operację pn.
Mistrzowie Pola – południe
Opis Operacji:
Operacja polega na organizacji praktycznego wydarzenia-szkolenia dla rolników produkujących zboża oraz kukurydzę na ziarno, aby rolnicy bezpośrednio na gospodarstwie mogli zobaczyć różne stosowane technologie stosowane na polu oraz różne metody zarządzania gospodarstwem
Cel operacji:
W trakcie realizacji projektu „Mistrzów Pola-południe” zamierzamy przeszkolić 350 rolników.
Celem projektu jest upowszechnienie praktycznej wiedzy dotyczącej najbardziej aktualnych tematów. Między innymi:
- uprawa w trudnych warunkach: słaba gleba, susza, wahania temperatur
- utrzymanie azotu w glebie
- praktyczne zalecenia dotyczące upraw
- czynniki agrotechniczne i dobór odmian
- praktyczna prezentacja rozwiązań stosowanych na gospodarstwie. (Prezentacja lepszych wyników, osiągniętych za pomocą nowoczesnych technologii).
- polowa prezentacją maszyn rolniczych, pozwalająca na dokonanie przemyślanego zakupu maszyn rolniczych, wydajność których będzie najbardziej dopasowana do zapotrzebowania rolnika.
- możliwość zapoznania się z różnymi odmianami kukurydzy na ziarno. Każda odmiana ma swoją unikalną charakterystykę – od wyboru odpowiedniej odmiany zależy jakość produktu końcowego.
- Tyle praktycznej wiedzy zdobytej bezpośrednio na gospodarstwie jest najbardziej efektywnym narzędziem do rozwoju. W krótkim czasie, wdrożenie nowego doświadczenia na swoich gospodarstwach przełoży się nie tylko na wyniki finansowe dla właściciela gospodarstwa, a również wpłynie na poprawę sytuacji gospodarczej całego kraju.
Przewidywane efekty realizacji operacji:
Realizacją danej operacji przewiduje zwiększenie poziomu wiedzy 350 polskich rolników.
Uzyskają wiedzę w zakresie uprawy w trudnych warunkach: słaba gleba, susza, wahania temperatur; utrzymania azotu w glebie; czynników agrotechnicznych i dobory odmian.
Po odbyciu szkolenia powinni zastosować tą wiedzę we własnych gospodarstwach. Wprowadzone zmiany, związane z rozwojem w branży powinni wpłynąć na zwiększenie efektywności gospodarstw rolnych poprzez obniżenie kosztów produkcji zbóż, kukurydzy na ziarno oraz zwiększenie jakości.